El Esma'ül Hüsna

Mülkün, her varlığın sahibi

Mâlik-ül Mülk isminin ebced sayısı : 212

Mâlik-ül Mülk isminin günü : Çarşamba

Mâlik-ül Mülk isminin saati : Merkür

Günün hangi saati olduğunu ve ona uygun esmaları görmek için tıklayınız.

Mâlik-ül Mülk isminin faziletleri ve sırları :
Mülkün ebedi tek hüküm sahibi olan, mülkünde dilediği gibi tasarruf eden, iradesine hiçbir şeyin ve hiçbir kimsenin müdahalesi söz konusu olmayan. Her şeyin tek sahibi demektir. Allah mülkün sahibi ve hükümdarıdır. Dilediği gibi tasarruf eder. O’nun bu tasarrufuna hiçbir kimsenin itiraz hakkı yoktur, olamaz. Dilediğine verir, dilediğinden alır. Mülkünde hiçbir ortağa ve yardımcıya ihtiyacı yoktur.
Bu esmayı zikreden gerçekler üzerinde idrak yeteneğine sahip olur, hakikate erişir. Manevi rahatlığa ve iç huzura erişir. Helal mal ile zenginliğe veya kanaat etme nimetine kavuşur. Bütün stres ve sıkıntılarından kurtulur.

Anahtar kelimeler :
Allahın isimleri, Esma, Esmalar, Esma-ül hüsna, El-esmaül hüsna, Mâlik-ül Mülk, Mâlik-ül Mülk esması, Mâlik-ül Mülk esmasının anlamı, Mâlik-ül Mülk esmasının faziletleri, Mâlik-ül Mülk esmasının sırları, Mâlik-ül Mülk esmasının ebcedi, Mâlik-ül Mülk esması nasıl okunur, Mâlik-ül Mülk esması ne için okunur, Mâlik-ül Mülk esmasının günü, Mâlik-ül Mülk esmasının saati, Mâlik-ül Mülk esmasının geçtiği ayetler, Mâlik-ül Mülk esması zikri, Mâlik-ül Mülk esması duası

View Comments

There are currently no comments.
Next Post